Od pewnego czasu w Polsce możemy zaobserwować znaczny wzrost legalnych firm bukmacherskich. Przecież jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia z 3-4 bukmacherami podczas gdy obecnie jest ich już kilkanaście. Zastanawiałeś się może czym to jest spowodowane? W dzisiejszym artykule wspólnie pochylimy się nad tym tematem a także podamy kilka powodów jego występowania.

Coraz więcej nowych legalnych bukmacherów w Polsce - czym to jest spowodowane?
Coraz więcej nowych legalnych bukmacherów w Polsce – czym to jest spowodowane?

Nowelizacja Ustawy Hazardowej

W 2017 roku w życie weszła nowelizacja uchwalonej w 2009 roku Ustawy Hazardowej. W myśl ustawy zakłady bukmacherskie zostały uznane grami hazardowymi tak samo jak poker, ruletka czy też automaty. Nowelizacja miała za zadanie pomóc w rozpoznaniu legalnych firm bukmacherskich. Tutaj warto zaznaczyć, że gra jest legalna tylko u podmiotów, które posiadają stosowną licencję z Ministerstwa Finansów.

Z racji na znaczny udział w polskim rynku zakładów firm zagranicznych nie odprowadzających podatków do Skarbu Państwa, rząd podjął decyzję o usprawnieniu ustawy a jej pierwsze rezultaty 1 kwietnia 2017 odczuły firmy takie jak Bet365, William Hill, Mr Green, Skybet czy też Betfair, które od tamtej pory były niedostępne i nie obsługiwały graczy z Polski. Od tego czasu polskie firmy zaczęły ubiegać się o licencję. W 2018 i 2019 wydano łącznie kilka nowych pozwoleń na przyjmowanie zakładów min. firmom PZBUK, Betclic, BetFan, eWinner, Superbet czy też Noblebet.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Internet zamiast naziemnych punktów

Od kilku lat na rynku zakładów bukmacherskich przeważają te przyjęte online. Obecna sytuacja pozwala firmom jedynie wykupić odpowiednią domenę i założyć na niej stronę internetową. Nowe firmy nie muszą już starać się o wystawianie swoich punktów naziemnych. Wystarczy strona internetowa i dobra reklama w sieci. Takie rozwiązanie z pewnością jest tańsze i wymagające mniejszych kosztów utrzymania. Zakłady online są nie tylko wygodniejsze (można zawrzeć je w każdym miejscu i o każdej porze za pośrednictwem komputera bądź telefonu) ale także bardziej opłacalne ze względu na bonusy oraz freebety bukmacherskie dostępne przy rejestracji konta oraz przy dokonywaniu wpłat. Sieć daje także możliwość stawiania zakładów na żywo, w bardziej przystępny sposób niż ten w jaki odbywało się to do tej pory w punktach naziemnych a także oferuje zupełną nowość czyli zakłady na sporty wirtualne będące swojego rodzaju nawiązaniem do jednorękich bandytów.

Ludzie chcą wygrywać

Darmowy dostęp do informacji a także tabel i statystyk sprawia, że praktycznie każdy może poczuć się jak ekspert w danej dziedzinie. Jeśli dodamy do tego łatwą i szybką możliwość zdobycia pieniędzy dostaniemy to co właśnie się dzieje a mianowicie zainteresowanie zakładami, które cały czas rośnie. Grają nie tylko zapaleni kibice z wieloletnim doświadczeniem lecz też uczniowie, studenci, pracownicy klasy niskiej, średniej a nierzadko też i wysokiej, emeryci oraz renciści krótko mówiąc prawie wszyscy, którzy interesują się sportem chociaż w najmniejszym stopniu spróbowali minimum raz swoich sił w tej dziedzinie. Społeczność bukmacherska rozrasta się co widać po ilości for i grup o tej tematyce.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułMariusz Pudzianowski w Betfan – Pakiet Pudziana i 3000 PLN do wygrania
Następny artykuł15 tysięcy złotych w puli nagród w Wielkiej Grze w Betclic
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce w pełni legalny? Czy każdy, który jest w języku Polskim posiada licencję i zezwolenie na działalność w Polsce? Bukmacherzy online jak Noblebet, Betfan czy Ewinner są legalni w Polsce? No te pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym blogu.