Jeszcze jakiś czas temu gry online służyły tylko jako rozrywka dla większości ludzi. Owszem, zdarzały się turnieje w takie gry jak na przykład Cs 1.6, jednak w takich rywalizacjach można było wygrać co najwyżej ciekawe gadżety od producentów sprzętów PC. Obecnie rynek e-sportowy jest warty miliardy euro, a wiele bukmacherów oferuje nam zakłady na e-sport, nawet w trakcie pandemii. Jakie zmiany na nas czekają w najbliższych miesiącach w obstawianiu e-sportu?

Czy obstawianie e-sportu a epidemia COVID-19

Obstawianie e-sportu a epidemia COVID-19

Naturalnie większość spotkań sportowych (na przykład IEM 2020) została przesunięta w czasie, odwołana bądź też odbywa się bez publiczności. Może i niektóre spotkania są odwoływane, jednakże większość nadal się odbywa, dlatego nie musimy się martwić o to, że nie będziemy mieli czego obstawiać w czasie kwarantanny.

sts okd promocyjny na bonus 29 pln
Polski bukmacher STS – Bonus bez depozytu 29 PLN

Rynek e-sportowy to w dzisiejszych czasach ogromny biznes

Na grach możemy zarabiać spore pieniądze, a dodatkowo na wiele różnych sposobów. Możemy na przykład handlować zdobytymi przez nas skinami i innymi przedmiotami, albo próbować naszych sił w profesjonalnych turniejach e-sportowych i rożnego rodzaju imprezach, w których naprawdę można zdobyć spore sumy.

Pamiętaj że obstawianie nie jest dla każdego

Nie każdy ma jednak takie możliwości i potencjał, by stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom. Jednak nic straconego, ponieważ obstawianie e-sportu to zupełnie inna para kaloszy. Obstawianie takich gier jak Escape from Tarkov na chwilę obecną jest jeszcze niemożliwe. Dlaczego? Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jak dotąd nie zorganizowano jeszcze profesjonalnego turnieju. Tu liczy się doświadczenie, które można zdobyć własnoręcznie grając w te gry i śledząc poczynania najlepszych graczy. Jeśli więc jesteście zapalonymi ,,gamerami” i spędziliście w grach wiele godzin, to warto zastanowić się nad obstawianiem e-sportów.

Gdzie możemy obstawiać zakłady na gry online?

Najpopularniejsze gry można obstawiać w u najbardziej znanych bukmacherów. Pozostaje pytanie, który z nich ma najlepszą ofertę na e-sport, jednak nie można odpowiedź na to w sposób jednoznaczny, gdyż jest to zależne od wielu rzeczy, ale zanim o tym opowiemy, warto jest wspomnieć o grach, które możemy obstawiać, czyli na przykład League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, bądź też Apex Legends. Interesuje się nimi ogromna liczba graczy, a wszystko to za sprawą popularnych drużyn, na przykład Virtus Pro, która należy do światowej czołówki drużyn grających w CS:GO, więc nic dziwnego że obstawianie CS:GO jest nadal bardzo popularne w naszym kraju.

Pamiętajmy o tym, że każda firma bukmacherska sama ustala kursy na dany mecz. To robi największą różnicę , gdyż czasem faworyt uważany jest za większego, a czasem za mniejszego. Różnice mogą sięgać nawet kilkunastu groszy zysku za obstawioną złotówkę. Może to czasami spowodować nawet i różnicę w postaci kilkunastu złotych na takim samym kuponie, ale puszczonym u różnych bukmacherów. Warto więc założyć konta na kilku stronach i obserwować je regularnie w poszukiwaniu lepszych kursów na interesujących nas meczach.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego coraz więcej osób lubi gry komputerowe?
Następny artykułJak firmy bukmacherskie traktują swoich klientów?
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce w pełni legalny? Czy każdy, który jest w języku Polskim posiada licencję i zezwolenie na działalność w Polsce? Bukmacherzy online jak Noblebet, Betfan czy Ewinner są legalni w Polsce? No te pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym blogu.