Nie da się ukryć, że handicap to całkiem niezły sposób na to, aby zarobić. Dlatego dzisiaj przedstawimy Ci, czym są zakłady z handicapem i czy warto przede wszystkim z nich korzystać!

Handicap – czym jest i czy warto na niego grać?

Czym charakteryzują się zakłady na handicapy?

Otóż głównym celem handicapu jest balansowanie prawdopodobieństwa wygranej między dwoma zespołami. Jak to działa w praktyce? To proste, przykładowo gdy lider tabeli rywalizuje z drużyną, która na papierze nie ma szans na pokonanie takiej drużyny. Wtedy też handicap balansuje taki zakład (na przykład przez dodanie jednego punktu już na starcie drużynie z mniejszymi kwalifikacjami). Zwykle kursy z handicapem są wyższe niż te na zwykłe zakłady – maksymalna różnica, jaką można znaleźć, jest o 10% wyższa niż standardowe kursy.

Ponadto, chociaż wiele osób rozumie, jak działają te zakłady, nie są w stanie wytłumaczyć zasad ich działania. Jednak wracając do głównego tematu – taki rodzaj zakładów jest niewątpliwie integralną częścią zakładów sportowych. Możemy odnieść z tego wiele korzyści, bo jak wspominaliśmy wcześniej, zakłady na handicapy są dość opłacalne.

Ogrywanie bukmachera na zakładach w internecie - poradnik
Ogrywanie bukmachera na zakładach w internecie – poradnik

Jak obstawiać ten rodzaj zakładów?

Z technicznego punktu widzenia handicap niewiele różni się od normalnych zakładów (oczywiście mowa tu o handicapie europejskim), więc po zarejestrowaniu się u wybranego przez ciebie bukmachera, możesz wybrać handicap dla danej ligi, a następnie po prostu postawić zakład.

Rodzaje handicapów

Zakłady z handicapem dzielą się głównie na dwie kategorie – na handicapy Europejskie i Azjatyckie. Jeśli chodzi o obstawianie tego pierwszego rodzaju zakładów, nie ma tu wielkiej filozofii – tak jak wspominaliśmy wyżej, zwykle legalni bukmacherzy dodają bądź odejmują jeden punkt wybranej drużynie.

Jeśli chodzi o rodzaj azjatycki, sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Format azjatycki eliminuje możliwość remisu. W niektórych przypadkach, jeśli dojdzie do remisu, część pieniędzy (czyli to co postawiłeś) zostanie Ci zwrócona. Jeśli jednak drużyna jedna z drużyn wygra jednym golem, wygramy 50% sumy zakładu. Jest to trochę skomplikowane, więc lepiej jest samodzielnie zgłębić wiedzę o handicapie azjatyckim.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Informacje na temat handicapów – gdzie ich szukać?

Oczywiście najlepszym miejscem na znalezienie informacji o tym są for. Wielu klientów zakładów bukmacherskich próbuje samodzielnie analizować te typy, ale ponieważ ciężko jest znaleźć na przykład informacje o handicapach azjatyckich, a samo znalezienie wartościowych danych jest zwykle bardzo czasochłonne. Dlatego też najlepiej znaleźć takie forum, które ma oddzielny dział z handicapami. Naturalnie zawsze też możesz zapytać o to na wybranym przez ciebie forum, ale jeśli niewielu użytkowników interesuje się tym tematem, to są niskie szanse na to, że znajdziesz ciekawe oraz potrzebne informacje do przeprowadzenia odpowiedniej analizy bukmacherskiej.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułObstawianie tenisa u bukmacherów – podstawy
Następny artykułPiłkarz Manuel Neuer wystąpił podczas Euro2020 w tęczowej opasce
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce w pełni legalny? Czy każdy, który jest w języku Polskim posiada licencję i zezwolenie na działalność w Polsce? Bukmacherzy online jak Noblebet, Betfan czy Ewinner są legalni w Polsce? No te pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym blogu.