Myślicie, że zawodowcy mają życie jak w Madrycie? Nie muszą chodzić do pracy, oglądają spotkania, czytają o sporcie i dodatkowo zarabiają pieniądze dzięki swoim typom? Są hazardziści, którzy rzeczywiście nie pracują na żadnym etacie od 8:00 do 16:00, jak większość Polaków. Jak wygląda codzienność takich profesjonalistów? Czy rzeczywiście jest to życie usłane różami?

obstawianie na powaznie
Jak obstawiają zawodowi typerzy w zakładach bukmacherskich

Wielogodzinna praca nad typowanymi spotkaniami

Bazując na informacjach zdobytych w internecie, czytając różne wywiady z profesjonalistami itp. można dojść do wniosku, że taka praca wcale nie jest taka prosta, jak pewnie większość ludzi sobie myśli właśnie teraz. Nie jest tak, że zawodowiec poświęca tylko 15 minut na obstawianie, a potem ma cały dzień wolny i dodatkowo zarabia bardzo duże pieniądze na swojej grze. Profesjonaliści podkreślają, że zazwyczaj jest to bardzo żmudne i trudne zajęcie, które kosztuje ich sporo zdrowia.

Ale od początku. Każdy typ jest bardzo drobiazgowo analizowany przed jego obstawieniem za realne pieniądze. Osoby, które traktują grę w legalnych firmach hazardowych jako hobby lub wyłącznie sposób na dorobienie sobie (do pensji) aż tak bardzo nie przejmują się wydawanymi pieniędzmi. Wiedzą, że gdzie indziej jest ich główne źródło utrzymania. Zawodowcy utrzymują się głównie z tego, dlatego muszą bardzo detalicznie podchodzić do swojej pracy. Niejednokrotnie analiza trwa kilka godzin, ponieważ trzeba wszystko sprawdzić, przeczytać najważniejsze informacje, które mogą zachęcić do gry za większą stawkę albo sprawić, że konkretny typ w ogóle nie będzie obstawiany.

Dokładnie opracowana strategia gry

Strategia gry jest opracowana w najmniejszych szczegółach. Dla zawodowców gra w legalnych firmach hazardowych to sposób na zarabianie pieniędzy. Dla nich to główne źródło utrzymania, dlatego nie mogą pozwolić sobie na traktowanie swoich obowiązków po macoszemu, czyli bez należytego szacunku. Specjaliści mają swoje systemy gry, które są dobrane do obecnego stanu konta, umiejętności (czyli osiąganego yieldu na przestrzeni ostatniego okresu) oraz najczęściej granych kursów.

Profesjonaliści nie robią tak, że jednego dnia grają za 100 PLN, a drugiego za 200 PLN jeśli nie było to wcześniej zaplanowane. Osoby, które zaczynają grę w legalnych bukmacherach często grają za różne stawki, chociaż tak naprawdę do końca nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego ta stawka jest dokładnie taka, a nie np. o 20% większa. Zawodowcy wszystko mają zaplanowane na kilka ruchów do przodu, jak profesjonalni szachiści.

Czy warto być zawodowcem?

Dobry gracz zarabia porządne pieniądze. Sam jest dla siebie szefem, może wstawać o 8:00, 10:00, 12:00 itd. Osoby, które bardzo dobrze typują i mają świetną skuteczność, a także chęć do poprawy swojej gry, mogą się nad tym zastanowić. Bycie profesjonalistą to jednak również cienie, a nie tylko blaski.

To gra pod bardzo dużą presją, która często kosztuje sporo zdrowia. Od wyników spotkań zależy, czy hazardzista zarobi dużo pieniędzy, czy np. ten miesiąc będzie pod tym względem o wiele gorszy. Dobrze jest mieć odpowiedni charakter, aby radzić sobie z takimi sytuacjami.