Każdy hazardzista, który obstawia zakłady bukmacherskie marzy o wielkich wygranych. Jak najbardziej są one możliwe, ale musi złożyć się ze sobą kilka czynników w jednym czasie. Dużo zawodowców tak typuje konkretne spotkania, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko przegranej. Co za tym idzie, jest większe prawdopodobieństwo, że ich typy okażą się po prostu trafione. O czym trzeba pamiętać, aby była jak najmniejsza szansa na tak zwaną wtopę?

ryzyko u bukmachera
Minimalizować ryzyko przegranej u bukmacherów online

Dokładna analiza

Każdy typ musi być dokładnie przeanalizowany. Nie jest ważne, czy typujecie piłkę nożną, tenis, hokej na lodzie, darts, czy wyścigi psów itp. Aktualnie dostęp do informacji jest bardzo prosty, chociaż artykuły na temat piłki nożnej pojawiają się niczym grzyby po deszczu – nie jest tak z każdą dyscypliną. Jeśli ktoś kupuje niszowe sporty, to bardzo przydatna jest znajomość języka angielskiego. Dobrze jest typować takie zakłady, o których będzie można wcześniej swobodnie przeczytać. Nikt nie broni wam grać wspomnianych wyścigów psów, ale musicie mieć pewność, że będziecie w stanie przeanalizować szanse konkretnego zakładu na powodzenie.

Ogólnie panuje taka zasada, że im więcej informacji przeanalizowanych, tym jest większa szansa na wygraną. To dobry sposób, żeby zminimalizować ryzyko porażki. Niespodzianki zdarzały się, zdarzają oraz będą się zdarzać. Tego nikt nie przeskoczy, ale szczegółowa analiza gwarantuje, że można wykluczyć takie spotkania, w których ryzyko wystąpienia niespodziewanego rezultatu jest stosunkowo duże.

sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Rozsądne wydawanie pieniędzy

Jakie są jeszcze sposoby na zminimalizowanie ryzyka przegranej? Powyżej poznaliście metodę, która ogranicza porażki typu krótkoterminowego. Nierozsądne wydawanie pieniędzy może przyczynić się do bankructwa w dłuższym wymiarze czasu. Od samego początku każdy hazardzista musi wiedzieć, jak dobierać stawki do konkretnego zakładu. Osoby początkujące na samym starcie często grają za dużą część posiadanego kapitału. Wpłacają np. 100 PLN i grają albo za całość, albo za kilkadziesiąt % tej sumy. Zazwyczaj nie analizują dokładnie, co kończy się przeważnie porażką.

Należy tak grać, aby pieniędzy wystarczyło możliwie jak najdłużej. Eksperci zaznaczają, że na pojedyncze zakłady należy przeznaczać maksymalnie kilka procent posiadanego kapitału. Dokładna analiza powinna być nagrodzona regularnymi wygranymi w dłuższej perspektywie. W związku z tym nie powinno się grać typu np. za połowę kapitału. Nie jest to rozsądne podejście do zakładów bukmacherskich.

Warto mieć konkretną strategię

Każdy hazardzista musi mieć strategię gry. Powinna być ona dostosowana do posiadanego kapitału, najczęściej typowanych kursów itp. Zawodowcy mają gameplan i konsekwentnie go realizują. Nie jest tak, że w poniedziałek typują za tyle, a w środę za dużo więcej lub mniej. Wszystko jest na początku przemyślane, a potem założenia są wprowadzane w życie.

Nie ma idealnej strategii, która zagwarantuje wam wysokie wygrane. Jest jednak mniejsza szansa dotycząca przegrania całego kapitału, jeśli będziecie opierać się o konkretną strategię.

Poprzedni artykułJak obstawiają zawodowi typerzy?
Następny artykułJak radzić sobie z limitami nakładanymi przez bukmachera?
Legalny bukmacher online w Polsce musi posiadać zezwolenie Ministra Finansów. Taką licencję w Polsce posiada już kilkunastu bukmacherów internetowych. Mogą oni działać legalnie i świadczyć usługi zakładów wzajemnych. Oferują również darmowe promocje i bonusy bez depozytów. Kod promocyjny do Polskich bukmacherów online to: BETONLINE