Na ostatnim meczu Niemcy – Portugalia(4:2) UEFA rozpoczęła postępowanie przeciwko niemieckiemu piłkarzowi. Rządzącym Euro2020 nie spodobała się taka postawa piłkarza. Jaki jest finał tej sprawy? O tym już dziś.

Piłkarz Manuel Neuer wystąpił podczas Euro2020 w tęczowej opasce

Manuel Neuer z opaską w kolorach tęczy

Niemiecki piłkarz Manuel Neuer na Euro2020 wystąpił w opasce kapitana w kolorach tęczy. W ten sposób piłkarz chciał wyrazić swoją aprobatę względem LGBT. Tym bardziej, że czerwiec 2021 to „Miesiąc dumy”. Niestety nie spodobało się to władzom UEFA i wszczęła postępowanie w tej sprawie, ponieważ organizacja chce w tej sprawie zachować apolityczność. Postępowanie nie zostało wszczęte względem piłkarza, a Niemieckiemu Związkowi Piłki Nożnej. UEFA uznała, że zawiniło tutaj DFB, gdyż to oni odpowiadają za wygląd piłkarza który wychodzi na boisko.

Ogrywanie bukmachera na zakładach w internecie - poradnik
Ogrywanie bukmachera na zakładach w internecie – poradnik

UEFA jest bezstronna w temacie LGBT

Organizacja UEFA jest organizacją którą chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest marką na skale światową która ma ogromne wpływy. Natomiast jeżeli chodzi o różnego rodzaje poglądy jak w przypadku LGBT to najzwyczajniej w świecie nie chce obrać żadnych ze stron, chce pozostać apolityczna w tej kwestii. Nic w tym dziwnego skoro jest jedną z największych organizacji na świecie która ma za sobą ogromną liczbę ludzi, a poglądy światowe w tym temacie są bardzo podzielone. Stąd u organizacji apolityczność w tej sprawie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jaki jest werdykt sprawy?

Od niedzieli UEFA poinformowała, że postępowanie w tej sprawie zostało wstrzymane. Europejska federacja według jednego z portali przekazała iż, „tęczowa opaska została uznana za symbol różnorodności, a tym samym dobrą sprawę”. Piłkarz nosi tą opaskę od meczu z Łotwą od 07.06. Ma ona za zadanie symbolizować wsparcie różnorodności, tolerancje, otwartość całej drużyny – oznajmił rzecznik prasowy Niemieckiego ZPN. Bardzo dużo czynników świadczy o tym, że sprawa jednak nabierze tempa politycznego. Stadion na którym odbędzie się mecz Niemcy – Węgry zostanie podświetlony na kolory tęczy na znak solidarności ze społecznością LGBT. Mecz Niemcy – Węgry odbędzie się już 23.06 o 21:00, a dla nowych i doświadczonych typerów przypominamy o zakładach bukmacherskich, ponieważ jest na czym oko zawiesić odnośnie kursów bukmacherskich, które zostały zaproponowane na ten mecz przez legalnych bukmacherów.

Poprzedni artykułHandicap – czym jest i czy warto na niego grać?
Następny artykułJak szybko założyć konto u bukmachera – miniporadnik
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce w pełni legalny? Czy każdy, który jest w języku Polskim posiada licencję i zezwolenie na działalność w Polsce? Bukmacherzy online jak Noblebet, Betfan czy Ewinner są legalni w Polsce? No te pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym blogu.